Piyalepaşa Spor Kulübü

 

Kulüp Adı : PİYALEPAŞA
Resmi Adı : PİYALEPAŞA SPOR KULÜBÜ
Telefonu : 0212 254 63 79
Faks : 0212 254 63 79
İl : İSTANBUL
İlçe : BEYOĞLU
Web Adresi :
 
Adresi : PİYALEPAŞA MAH. SPOR SOKAK NO:2 KASIMPAŞA
Bölge: Avrupa
Lig: 2. Amatör Lig
Katagori: Büyükler, U-13 Ligi, U-14 Ligi,U-15 Ligi, U-17 Ligi, U-19/1 Ligi

Okmeydanı semtinin en aktif amatör spor kulüplerinden olan Piyalepaşa Spor Kulübü 36. yaşında. 1976 yılında kurulan kulüp futbol branşında hizmet veriyor. 1983 yılında amatör kümede mücadeleye başlayan kulüpte halen 90 tane çocuk ve genç futbol oynuyor.

Kulübün Künyesi
Kuruluş Tarihi: 1976
Renkleri: Yeşil – Beyaz
Branşlar: Futbol
Oynadığı ligler: 2. Amatör Küme, U 11 ve U 13
Başkan: Zihni Gülep
Teknik Direktör: Hasbi Sağlam
Yönetim Kurulu: Zihni Gülep (Başkan), Arif Gülep (Spor Şube Sorumlusu), Selim Taşbaşı (Başkan Yardımcısı), Namık Kasımoğlu (Genel Sekreter), Şeref Konukçu (Bölge Sorumlusu), Dursun Doğan (Tesisler Sorumlusu), Murat Yıldız, Nevzat Taşbaşı, Rıfat Şeker, Sabri Comart (Piyalepaşa Mahalle Muhtarı), Veli Gülep, Bilal Gülep, Murat Gülep, Atalay Postacı, Halim Gülep, Alper Yıldırım, Abdurrahman Gülep, Engin Kasımoğlu.

Kulüp Hakkında
Mahalledeki çocuk ve gençlere futbolu sevdirmek, sağlıklı spor yaptırmak, kötü alışkanlıklar ve arkadaşlardan korumak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Piyalepaşa Spor Kulübü, çocuk ve gençlerin takım ruhunu yaşayarak ve anlayarak iyi birer birey olarak topluma katılmalarını sağlıyor.

Geçmişte 1. Amatör Küme’de de oynayan takım, şu anda 2. Amatör Küme’de mücadele ediyor. Yeni yönetimin çabalarıyla altyapısını güçlendirmeye çalışan Piyalepaşa, şu anda U-13 ve U-11 takımlarını da kurdu. Halen minik takımda 30 sporcu var. Toplam oyuncu sayısı ise 90.” Kulüp Yönetimi Başkan Demircan’a müteşekkir…

Şu an kullanılan kulüp binasını yaptıran Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a ve spora katkılarından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çok minnettar olan kulüp yöneticileri, kulübe sahip çıkan esnafa ve maçlara yoğun ilgi gösteren taraftarlara da destekleri için teşekkür ediyor.

Kulüp, yeni spor tesislerinden umutlu
Daha önce antrenman yapacak sahaya ihtiyaç duyan kulüp, henüz açılışı yapılmamış olmasına rağmen Piyalepaşa Bulvarı güzergahında yapılan yeni spor tesislerinden yararlanıyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından yönetilecek olan Piyalepaşa Spor Tesisleri’nden Piyalepaşa Spor Kulübü başta olmak üzere tesis ihtiyacı duyan amatör spor kulüpleri de faydalanabilecek. Yetişen sporcular en büyük mutluluk…

Kulübün altyapısında eğitim alarak profesyonel sporculuğa kadar yükselen gençler, kulüp yönetimini de mutlu ediyor. Geçmişte Piyalepaşa Spor Kulübü’nden yetişen ve profesyonel sporcu olan bazı isimler ise şunlar: Hakan Fırıloğlu (Karagümrükspor), Oktay Altınışık (Kasımpaşa-Futbolu bıraktı), Hasan Beşir (Eyüpspor-Futbolu bıraktı)