Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Kulübü

 

Kulüp Adı : B.Y.ÇARŞI
Resmi Adı : BEYOĞLU YENİ ÇARŞI SPOR KULÜBÜ
Telefonu : 0212 243 68 72
Faks : 0212 243 68 72
İl : İSTANBUL
İlçe : BEYOĞLU
Web Adresi :
 
Adresi : BOSTANBAŞI CAD. CEZAYİR SOK. NO: 1/3
Bölge: Avrupa
Lig: 1. Amatör Lig
Katagori: Büyükler, U-16 Ligi, U-17 Ligi, U-19/1 Ligi

Beyoğlu’nda yerleşik bulunan spor kulüplerinden Beyoğlu Yeniçarşı, 1954 yılından bu yana profesyonel liglere futbolcu yetiştiriyor. Kulübün bugüne kadar süper lig ve hatta Avrupa’ya gönderdiği onlarca sporcu bulunuyor.

1954 yılında kurulan Beyoğlu Yeniçarşı Spor kulübünün başkanlığını Berksin Güvenç yürütüyor. U-15, U-16, U-17, U-19 ve A Takımla birlikte toplam 5 ayrı takıma sahip olan kulüp, antremanlarını Beyoğlu Belediyesi Sütlüce Spor Tesisleri’nde gerçekleştiriyor ve başarıdan başarıya koşuyor. Beyoğlu Cezayir Sokak girişinde bulunan 5 katlı kulüp binasında çalışmalarını yürüten kulübün renkleri ise Lacivert – Beyaz.

Kulübün teknik direktörlüğünü ise 15 yıldır Rahmi Erdoğan sürdürürken, geçtiğimiz yıl teknik kadroya Beytullah Ercan da dahil olmuş. Beytullah Ercan, Beyoğlu Yeniçarşı Spor Kulübü’nde yetişen profesyonel futbolculardan biri. Aynı zamanda yine kulübün yetiştirdiği, Trabzonspor ve Fenerbahçe’de de forma giyen Abdullah Ercan’ın abisi. Bu arada Abdullah Ercan da sık sık Sütlüce Spor Tesislerine gelerek takımları bizzat kendisi de çalıştırıyor.

300 lisanslı sporcusu var

Teknik Direktör Rahmi Erdoğan, kulübün geçmişini ve başarılarını bilen bir yönetici. Kulüp hakkında bilgiler veren Rahmi Hoca, halen 300 kadar lisanslı sporcuları bulunduğunu belirtiyor. Profesyonel liglere çok sayıda sporcu gönderdiklerini de vurgulayan Rahmi Hoca, bir çok tanıdık ismi sayıyor. Ancak şunu da belirtmeden geçemiyor: “Artık kimlerin nerelerde oynadıklarını tespit edemez hale geldik. Geçtiğimiz haftalarda İtalya’da oynayan bir Türk futbolcu, kendisini tanıtırken Beyoğlu Yeniçarşı Spor Kulübü’nde yetiştiğini belirtti. Avrupa’da bile oynayan oyuncularımız var.”

Kulübün yetiştirdiği bazı sporcular ve oynadıkları takımlar ise şöyle;

Abdullah Ercan (Trabzonspor, Fenerbahçe)
Beytullah Ercan (Sakaryaspor, Eyüpspor, Bursaspor)
Yaşar Kandemir (Fenerbahçe, Konyaspor, İstanbulspor)
Mehmet Mutlu (Mersinspor, Antalyaspor)
Veysel Sarı (Eskişehirspor)

Beyoğlu Belediyesi spora büyük destek veriyor

Beyoğlu Belediyesi’nin spor çalışmaları hakkında da düşüncelerini paylaşan Teknik Direktör Rahmi Erdoğan, Sütlüce Spor Tesisleri’ndeki hizmetten son derece memnun olduklarını belirtiyor. Birçok kez deplasman müsabakalarına Beyoğlu Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla gittiklerini de söyleyen Rahmi Hoca, Sütlüce’de yapılması planlanan yeni Gençlik Spor Merkezi’ni öğrendiklerini, yeni projeyi heyecanla beklediklerini dile getiriyor.