Hakkımızda

Sporu medeniyetin ayrılmaz bir parçası kabul eden Beyoğlu Belediyesi, sağlıklı bir nesil için gençliğe büyük önem vermekte, amatör spora yatırımlar yaparak, gençlerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmekte; şehrin ve ülkemizin geleceği için erdemli sporcular yetiştirmekte, spor sevgisini ve sporla dolu bir yaşam felsefesini onlara kazandırmaya çalışmaktadır. Eğitimimizden geçen gençler; sporun başkalarıyla boy ölçüşmek ve onları yenmek değil; aksine kişinin kendi sınırlarını zorlamak, kendi sınırlarını aşmak olduğunu anlamaktadırlar.

Bu amaçla kurulan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Gençlik Spor Merkezimiz, ürettiği ve uygulamaya koyduğu projelerle, gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, enerjilerini sağlıklı biçimde değerlendirebilmelerini, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sağlıklı, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edinmiştir.

Gençlik Spor Merkezimiz ve ona bağlı tesisler, Beyoğlu gençlerinin sporla buluşma noktasıdır. Gençler, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bu merkezlerde kendilerini geliştirmekte ve en başarılı olacakları dala yönlendirilmektedir. Artık markalaşan zengin altyapılar oluşturan belediyemiz, buralarda her yıl binlerce gencimizi eğiterek şehrimizin kulüplerine ve geleceğin Milli Takımlarına sporcu yetiştirmektedir.

Bu merkezimiz; sporun başkenti İstanbul'un sportmenliğinden aldığı güç ve Beyoğlu zindeliğinden aldığı enerjiyle amatör spora olan desteğini artırarak sürdürecektir.