Yaz Spor Okulları

Beyoğlu Belediyesi, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için her yaz Yaz Spor Okulları açıyor.

Futbol

Futbol eğitimi, uzman antrenörler tarafından Sütlüce, Piyalepaşa ve Cinderesi Spor Tesisleri'nde veriliyor.Eğitimlerde öne çıkan yetenekli öğrenciler, lisansları çıkartılarak Kasımpaşa Spor Kulübü'nün alt yapısında oynama ve iyi bir sporcu olarak yetişme şansı yakalıyorlar.

Basketbol ve Voleybol

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki basketbol ve voleybol dersleri, Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda veriliyor.

Öğrenciler, uzman antrenörler tarafından verilen eğitimler ile hem sosyal hayatta kendilerine fayda sağlayacak takım çalışmasını öğrenme hem de fiziksel olarak güçlenme imkanı buluyorlar.

Yelken

Hasköy Sahili’nde bulunan Beyoğlu Yelken Okulu, 2006 yılından beri 07 – 14 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz hizmet veriyor.Teorik eğitim Yelken Okulu’nda verilirken, uygulamalar da Haliç’te Optimist ve Lazer sınıfı teknelerle gerçekleştiriliyor.

Yüzme

Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. işbirliği ile Şişhane’de bulunan Beyoğlu Kapalı Yüzme Havuzu’nda, profesyonel öğretmenler eşliğinde yüzme öğreniyorlar.
Öğrencilerin sağlık kontrolleri ücretsiz olarak Belediye tarafından yaptırılıyor. Kayıt esnasından öğrencilere ücretsiz olarak çanta, bone ve havlu veriliyor.