Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları

İlçemiz dahilindeki çocuklarımıza yönelik ücretsiz olarak her yıl belli periyotlarla Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzce düzenlediğimiz yaz okulları kapsamında farklı branşlarda eğitim verilmektedir. Spor gelişme çağındaki çocukların gelişimi açısından önem taşımaktadır. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak ilçemiz dahilinde ikamet eden çocuklarımızı yaz tatillerini hoşça geçirmek geleceğin sporcularının yetiştirilmesi konusunda ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için adım atmaktayız.

Yaz okulları kapsamında çocuklarımıza Spor yada aktiviteler aracılığıyla yeni beceriler kazanmaları ve kendine olan güveni pekiştirmesine yardımcı olmak ,Çocuklarımızın aynı ortamda yaşayarak, birbirlerinden olumlu yönde etkilenmeleri ve arkadaş olmalarına katkı sağlamaktadır.yaz okulumuzda uzman öğreticiler nezaretinde Çocuklara öğretilen beceri, sorumluluk duygusu ve kendilerine olan cesaret ve özgüveni kazanmalarına yardımcı olurken, hayatları boyunca unutmayacakları çocukluk hatıralarının oluşacaktır. Ayrıca Sporlarının takım halinde olması, çoğulcu aktivitelerin, bireysel faaliyetlerle birleşmesi de çocuk gelişimini pozitif yönde etkileyen sayısız faydalar sunar.

Yaz okulu çocuklarımıza; kendi kabiliyet ve ilgi alanlarını sağlayarak, Onları hem takım içerisinde hem de bireysel olarak çalışabilecek duruma getirmek, . Onların paylaşımcı, yaratıcı, maceracı, keşfedici ve araştırmacı ruhlarını bulup geliştirmek,. Kendilerine olan cesaretlerini ve öz güvenlerini arttırmak,. Motivasyon, dayanışma ve takım arkadaşlarına ilham verme kabiliyetlerini kazandırmak,. Liderlik, problem çözme ve kendi başarılarına karar verebilme kabiliyetini geliştirmek, . Sahip oldukları değerlerin (bedensel ve ruhsal) kıymetini anlamalarını sağlamak,. Sorumluluk alarak kendi ve takım arkadaşları adına karar verme, doğru iletişim kurma ve sorunlara etkin çözümler üretebilmesi amaçlanmaktadır.

Tüm aktiviteler ücretsiz...
Yüzme ve Yelken branşında Beyoğlu ilçesi dahilinde ikamet eden 7- 14 yaş arasındaki çocuklarımızın katıldığı yaz okulları okulların yaz tatiline girdiği ilk hafta başlar ve Ağustos ayının son haftası sona erer. Konusunda deneyimli uzman eğiticiler tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerimiz yüzme sporu ve yelken sporu konusunda kisşisel bilgi ve becerilerinin arttırılması ve kabiliyetlerinin gelişmesine fayda sağlamakta ve geleceğin sporcusu olma yolunda adım atmaktadırlar.Ayrıca ücretsi olarak organize ettiğimiz yaz okulları kapsamında ihtiyacı olan;bone,short,tshort,çanta,terlik,can yeleği v.b ekipmanları da belediyemizce tedarik edilmekte ve çocuklarımıza teslim edilmektedir.

Katılmak için ne yapmalı?
Yaz spor okullarına katılmak için Spor Bülteni’nin arka kapağındaki başvuru formu doldurularak, Beyoğlu Belediyesi Sütlüce Spor Tesisleri, Piyalepaşa Spor Tesisleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü veya Gençlik Merkezi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Futbol Okulu
Voleybol Okulu
Basketbol Okulu
Yüzme Okulu